HomePOLSKA

PiS krytycznie o debacie Rafała Trzaskowskiego w Lesznie. Dziedziczak: “Kandydat to uciekinier”

PiS krytycznie o debacie Rafała Trzaskowskiego w Lesznie. Dziedziczak: “Kandydat to uciekinier”

Ostra krytyka organizowanej w Lesznie debaty z udziałem Rafała Trzaskowskiego ze strony lokalnych liderów PiS. We wtorek zwołali briefing prasowy, w czasie którego Rafała Trzaskowskiego nazwali ,,uciekinierem’’ w kontekście jego przyjazdu do Leszna, a nie do Końskich, gdzie gościł Andrzej Duda.

Poseł PiS Jan Dziedziczak i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Leszna Adam Kośmider zwołali briefing prasowy – Jako były rzecznik rządu nie pozwoliłbym sobie na to, by selekcjonować dziennikarzy i jednym pozwolić na zadawanie pytań, a innym nie. Żaden dziennikarz z Leszna nie mógł zadać pytania kandydatowi. Co ciekawe Trzaskowski ani razu w ciągu 1,5 godziny nie wspomniał o Lesznie – mówił we wtorek Jan Dziedziczak, poseł PiS na specjalnie zwołanym we wtorek przed południem briefingu prasowego.

 

Dziedziczak pytany o to, ile razy w czasie debaty w Końskich prezydent Andrzej Duda wspominał tę miejscowość odpowiedział – Nie wiem, oglądałem debatę w Lesznie. Zdaniem Dziedziczaka Andrzej Duda zaprosił Trzaskowskiego na debatę właśnie w Końskich. – Tam pytania zadawali Polacy, a nie wyselekcjonowani dziennikarze. Rafał Trzaskowski zbiegł do Leszna znanego z przepięknej tradycji przyjmowania uciekinierów. Ten uciekinier mógł się tutaj schronić i tym razem – dodał Dziedziczak.

 

Podkreślił, że jest dumny z reprezentowania Leszna w parlamencie. Zapytaliśmy, czy w kontekście jego narracji o ,,uciekinierze’’ sam nie czuje się niezręcznie. Jan Dziedziczak pochodzący z Warszawy już w czasie swojego pierwszego kandydowania w Lesznie nazywany był ,,spadochroniarzem’’. – Jestem dumny z tego, że od 13 lat reprezentuję Leszno wraz z jego pięknymi tradycjami – skwitował poseł PiS.

 

Michał Wiśniewski aip

COMMENTS