Piotr Liroy-Marzec chce większych szans na zaprezentowanie się w radiu młodych, rodzimych artystów i twórców niezależnych

Piotr Liroy-Marzec chce większych szans na zaprezentowanie się w radiu młodych, rodzimych artystów i twórców niezależnych

Nowe przepisy mają dać większą szanse na zaprezentowanie się w radiu młodym, rodzimym artystom i twórcom niezależnym. Tak o swoim projekcie ustawy, który ma doprowadzić do zwiększenia udziału polskiej muzyki w radiowym czasie antenowym, mówił w radiowej Trójce poseł i raper Piotr Liroy-Marzec.

 

Projekt w kwietniu trafił do laski marszałkowskiej. Poseł zapowiedział, że wkrótce zorganizuje w Sejmie debatę na temat ustawy, tak by była ona dobra zarówno dla twórców, jak i dla słuchaczy. “Robię duże czytanie w Sali Kolumnowej przed wakacjami. Chcę zebrać wszystkie środowiska, łącznie z dziennikarzami, żeby zrobić dużą dyskusję na temat tego projektu ustawy. Jeżeli są rzeczy kontrowersyjne, są ewentualnie do zmiany, chciałbym, żeby środowiska się wypowiedziały” – powiedział.

Dziś poznamy wyniki 11. Polskiego Topu Wszech Czasów – plebiscytu, w którym słuchacze Trójki wybrali największe polskie przeboje. W zeszłym roku w czołówce znaleźli się m.in. Perfect i Czesław Niemen. Piotr Liroy-Marzec przyznał, że jest wiernym słuchaczem Trójki od dzieciństwa, więc zapewne zgodzi się z wynikami tegorocznego głosowania na największy polski hit.

“Te wieczorne audycje, lista przebojów, to był mus. Gdziekolwiek nie byłem i cokolwiek nie robiłem musiałem przyjść, żeby posłuchać chociaż części listy przebojów, żeby zobaczyć, czy coś nowego się pojawiło i jak moje kawałki sobie radzą na liście. To jest kult, dla mojej generacji trudno to porównać z czymkolwiek innym, więc myślę, że większość tych przebojów wszech czasów, jeśli chodzi o polską muzykę, będzie się pokrywać z moimi” – mówił Piotr Liroy-Marzec.

Wyniki 11. Polskiego Topu Wszech Czasów są prezentowane na antenie Trójki od 9.05.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Trójka/md/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0