HomeŚwiat

Parlament Europejski angażuje się w kampanię wyborczą w Polsce?

Parlament Europejski angażuje się w kampanię wyborczą w Polsce?

Przewodniczący komisji swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego pisze o zaniepokojeniu sytuacją w Polsce. Hiszpan Juan Fernando Lopez Aguilar wysłał 3 listy w tej sprawie – do polskich władz, do Komisji Europejskiej i Finlandii, która kieruje teraz pracami Wspólnoty. Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska jest oburzona tymi listami. Mówi, że to wpisywanie się w kampanię wyborczą w Polsce.

W liście skierowanym do ministra sprawiedliwości przewodniczący parlamentarnej komisji napisał o zaniepokojeniu sytuacją mniejszości seksualnych w Polsce. Natomiast w listach do fińskiego przewodnictwa oraz do Komisji Europejskiej napisał o zastraszaniu polskich sędziów. Zapytał również o postępy w procedurze związanej z artykułem 7. unijnego traktatu, prowadzonej przeciwko Polsce.

Europosłanka Jadwiga Wiśniewska, która zasiada w parlamentarnej komisji swobód obywatelskich powiedziała Polskiemu Radiu, że zaprotestowała przeciwko kłamliwym treściom zawartym w listach. “To bezpodstawne insynuacje, brak rzetelnego zbadania sprawy, oczernianie polskiego kościoła i dyskredytowanie polskich władz” – powiedziała europosłanka. Według niej, wysłanie listów teraz nie jest przypadkowe, bo zostanie wykorzystane w kampanii przed niedzielnym wyborami w Polsce.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Płomecka/Bruksela/mcm/wk

COMMENTS