Odejście od lewicowo-liberalnych ideałów w UE?

Odejście od lewicowo-liberalnych ideałów w UE?

Unia Europejska w najbliższej kadencji wymaga reformy – uważa eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska. To, jej zdaniem, czas na zmianę pewnych zasad i odejście od lewicowo-liberalnych ideałów.

Jak podkreśla Jadwiga Wiśniewska, która została wczoraj wybrana na kolejną kadencję, najbliższa kadencja to czas wytężonej pracy i większego respektowania zasady równości między państwami członkowskimi. “Myślę, że w tej kadencji parlament będzie lepiej reprezentował interesy obywateli” – powiedziała eurodeputowana. Dodała, że “ważne jest, żeby Unia Europejska reformowała się. Jestem eurorealistką i wiem, że Unia Europejska może się rozwijać wtedy, kiedy będzie silna siłą państw członkowskich. Kierunek federalizacji, to jest absolutnie droga, która się skompromitowała, mocny rozwój gospodarczy, a przede wszystkim koniec z podwójnymi standardami” – mówiła Jadwiga Wiśniewska.
Eurodeputowana podkreśliła, że teraz istotne będzie także pozyskanie środków na dofinansowanie regionów, które – podobnie jak Śląsk – przechodzą transformację energetyczną.

IAR/Joanna Opas, PR Katowice/jf/mile/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0