HomeKultura

Trwają przygotowania do 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Trwają przygotowania do 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Trwają przygotowania do 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Festiwal rozpocznie się 14-ego czerwca i potrwa cztery dni. Organizatorzy przygotowują również bogatą, rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę imprez i atrakcji wokół festiwalu.

Jedną z większych inicjatyw jest 50. Rajd Festiwalowy. Od kilku lat stałym punktem imprez okołofestiwalowych są również koncerty Hip-Hop Opole oraz Rock Opole. Odbędą się one 7 i 8 czerwca. Jak co roku, planowane jest otwarcie kawiarenki z gwiazdami na Rynku.
Atmosfera wokół festiwalu powinna być radosna i kolorowa – podkreśla prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Dodał, że władze miasta starają się, aby oprócz festiwalu odbyło się wiele wydarzeń na mieście.
Podczas Hip-Hop Opole i Rock Opole błonia Politechniki Opolskiej będą ogrodzone. Na oba koncerty przygotujemy strefę chilloutu, a na dzień hip-hopowy również miasteczko tematyczne – mówi Agnieszka Jurowicz, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Zaznaczyła, że na teren tej imprezy dzieci poniżej 16 roku będą mogły wejść tylko z dorosłym opiekunem. Dodała, że jedna osoba dorosła może mieć pod opieką maksymalnie 5 osób nieletnich.
Na Rynku przewidziano akcję “Zostań gwiazdą festiwalu”, czyli ściankę z czerwonym dywanem, tronem i fotobudką. Poszerzymy też Aleję Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki – dodaje Aleksandra Śmierzyńska z Wydziału Promocji w opolskim ratuszu. Podkreśliła, że w tym roku w alei gwiazd zostaną odsłonięte trzy nowe gwiazdy: Anny Dąbrowskiej, Janusza Kondradowicza i Tomasza Lipińskiego.
W sobotę 22 czerwca na Małym Rynku będzie rozbrzmiewać muzyka klubowa. Podczas festiwalowego after party zagra między innymi DJ Nivald oraz Novika i Lex.

IAR/Witold Wośtak PR Opole/jf/dwi/Siekaj

COMMENTS