Obchody 40-lecia pontyfikatu Papieża Polaka

Obchody 40-lecia pontyfikatu Papieża Polaka

W 98. urodziny św. Jana Pawła II arcybiskup Marek Jędraszewski zainauguruje w Krakowie obchody 40-lecia pontyfikatu Papieża Polaka. Cykl wydarzeń religijnych, kulturalnych i naukowych pod wspólnym hasłem “Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości” potrwa do października.

Jak mówi ks. prof. Wojciech Zyzak – rektor Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie, jego uczelnia od wielu lat bada spuściznę papieża. “Nosimy w sobie dziedzictwo naszego świętego patrona, zwłaszcza że jesteśmy uczelnią krakowską, którą on zakładał” – wyjaśnił. Dodał również, że na uczelni są prowadzone badania nad spuścizną literacką, nad nauczaniem Jana Pawła II. Zaznaczył, że jego dziedzictwo jest tak ogromne, że badania będą trwały jeszcze przez wiele lat.

Ks. prof. Wojciech Zyzak tłumaczy również, że wołanie o godność człowieka było najważniejszą cechą pontyfikatu Jana Pawła II. “To jest również szczególne wyzwanie dla nas w dzisiejszym świecie. Jest to wzywanie nie tylko w aspekcie moralnym i etycznym, ale również w zakresie społecznym i politycznym” – podkreślił duchowny.

Msza święta inaugurująca obchody 40-lecia pontyfikatu Papieża Polaka odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w krakowskich Łagiewnikach (początek godz.17).

IAR/Anna Kluz- Łoś/Radio Kraków/MR/buch/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0