Nowy cennik Poczty Polskiej od kwietnia. Ma być drożej, ale…

Nowy cennik Poczty Polskiej od kwietnia. Ma być drożej, ale…

Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki. Bez zmian zostają ceny przesyłek paczkowych i zagranicznych.

Wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel mówi Polskiemu Radiu, że wydatki statystycznej rodziny na korespondencję mogą wzrosnąć. Według szacunków operatora polskie gospodarstwo domowe rokrocznie wydaje na listy 70 złotych i 87 groszy. Po zmianie cennika będzie to 79 złotych i 92 grosze.
Przedstawiciel Poczty tłumaczy, że firma musi zarobić na utrzymanie swojej infrastruktury. Jako operator wyznaczony, Poczta musi otrzymywać odpowiednią liczbę placówek oraz jakość usług. Zmiana cennika pomoże to sfinansować.
Zamiast 12 pozycji w nowym cenniku znajdzie się 6 pozycji. Przesyłka „S” będzie mogła ważyć do 500 gramów. W przypadku przesyłki „M” limit ten wynosi kilogram, a w przypadku przesyłki „L” limit ten to 2 kilogramy. Cena będzie zależeć od wielkości koperty. Dla przesyłek „S”, „M” i „L” wyniesie ona od 3 złotych 30 groszy, od 4 złotych oraz od 6 złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Tokarczyk/Rita/mitro/COMMENTS

WORDPRESS: 0