Sąd Najwyższy usunął z zawodu sędziego Roberta W. oskarżonego o kradzież sprzętu elektronicznego

Sąd Najwyższy usunął z zawodu sędziego Roberta W. oskarżonego o kradzież sprzętu elektronicznego

Sąd Najwyższy usunął z zawodu sędziego sądu apelacyjnego Roberta W. oskarżonego o kradzież sprzętu elektronicznego. Sprawą wrocławskiego sędziego zajmowała się Izba Dyscyplinarna, która – jak wyjaśnił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski – uznała, że jest on winien popełnienia dwóch czynów.

 

Sędzia Michał Laskowski dodaje, że w ocenie sądu, okoliczności sprawy nie budziły żadnych wątpliwości. O winie Roberta W. mają świadczyć między innymi zeznania świadków i nagrania z monitoringu sklepów. „Konsekwencja mogła być tylko jedna. Sędzia nie może być sprawcą umyślnych przestępstw przeciwko mieniu. Traci natychmiast legitymację do osądzania innych ludzi i nie było innego wyjścia jak osądzenie takiej surowej kary” – wyjaśnił rzecznik Sądu Najwyższego.
Usunięcie z zawodu sędziego jest najsurowszym wymiarem kary. O jego zastosowanie wnioskował zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Przemysław Radzik.
Do kradzieży sprzętu elektronicznego takiego jak pendrive’y, głośniki, słuchawki i karty SD miało dojść w lutym 2017 roku we Wrocławiu i w Wałbrzychu.
Rok temu Sąd Najwyższy zdecydował o uchyleniu Robertowi W. immunitetu co pozwoliło na postawienie mu zarzutów w sprawie kradzieży. We wrześniu ubiegłego roku do wałbrzyskiego Sądu Rejonowego trafił akt oskarżenia. Ostatecznie sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy Wrocław – Krzyki.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/Rita/mitro/COMMENTS

WORDPRESS: 0