Nowości wydawnicze na Targach Wydawców Katolickich

Nowości wydawnicze na Targach Wydawców Katolickich

Dziś ostatni dzień jubileuszowych XXV Targów Wydawców Katolickich. Do godzin popołudniowych można odwiedzić stoiska wydawców. Wśród 12 tysięcy pozycji jest wiele nowych tytułów. 

Nowością wydawnictwa Flos Carmeli z Poznania jest „Biografia świętego Jana od Krzyża” autorstwa José Vicenta Rodrígueza. Ojciec Aleksander Szczukiecki, karmelita bosy podkreśla, że ta publikacja jest najlepszą biografią świętego Jana, powstałą w oparciu o świadectwa oraz badania historyczne.
Biblista, ksiądz profesor Waldemar Chrostowski prezentuje najnowszą książkę „Entuzjazm i sprzeciw wobec Ewangelii”. Autor powiedział Polskiemu Radiu, że poprzez nawiązanie do listów świętego Jana z Apokalipsy odnosi się do współczesności. „Czasy tych listów i czasy, w których powstała Apokalipsa przypominają nam to co jest dzisiaj” – podkreśla ksiądz profesor Chrostowski. Zwraca uwagę, że pierwsze wspólnoty przeżywają głęboki kryzys i jest mała grupa, która przeżywa entuzjazm wiary. Ksiądz Chrostowski kieruje do wspólnot listy, które odnoszą się także do czasów współczesnych.
Nowością jest książka historyka profesora Wojciecha Roszkowskiego „Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej”. Leszek Sosnowski, szef wydawnictwa „Biały Kruk” podkreśla, że książka już staje się bestselerem. Autor sięga do czasów starożytnych, do upadku Rzymu, ale koncentruje się na wieku XX, począwszy od roku 1968 do współczesności.
Dużym zainteresowaniem cieszy się najnowszy album Adama Bujaka z tekstem Jolanty Sosnowskiej zatytułowany „Matka Boża”. Ukazuje ziemskie życie Dziewicy z Nazaretu utrwalone w obrazach i rzeźbach.
Na stoisku Wydawnictwa Salezjańskie – promocja książki „Syn. Rozważania drogi krzyżowej” oraz spotkanie z autorem Wojciechem Kułakiem, oraz z salezjaninem i psychologiem ojcem Karolem Domagałą, autorem książki „Nastolatkowie. Jak wychowywać i nie zwariować”. Przy stoisku wydawnictwa ESPRIT, Piotr Wołochowicz będzie podpisywał książkę „Skąd się biorą wierzące dzieci”.
Oficjalnie Targi zakończą się mszą świętą w katedrze warszawsko-praskiej, która rozpoczyna się o godzinie 12.30. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski arcybiskup Salvatore Pennacchio. Jednak ostatnie stoiska targowe będą otwarte do godziny 17.30.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Jędrzejczyk/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0