18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Nowoczesna domaga się delegalizacji ONR i MW

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowoczesna domaga się delegalizacji ONR, Młodzieży Wszechpolskiej oraz stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. Dodatkowo partia kieruje wnioski odnośnie działalności tych organizacji do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz do ministra kultury, jako organu nadzorującego organizacje pożytku publicznego.

Jak tłumaczyła podczas konferencji prasowej szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, sprawa ma związek z wyemitowanym przez telewizję TVN nagraniem z ukrytej kamery ze spotkania organizacji „Duma i Nowoczesność”, w trakcie którego głoszono treści nazistowskie.

Klub parlamentarny PiS złożył wniosek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o uzupełnienie porządku posiedzenia parlamentu o punkt dotyczący informacji szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego na temat osób, stowarzyszeń i ugrupowań, co do których może zachodzić podejrzenie propagowania totalitarnych ustrojów państwa. O wniosku poinformowała wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS – Beata Mazurek.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński będzie dzisiaj rozmawiał z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosław Szymczykiem w sprawie działań grup propagujących nazizm. Spotka się także z Bogdanem Święczkowskim, pierwszym Zastępcą Prokuratora Generalnego i Prokuratorem Krajowym.

IAR/Naukowicz/kano

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. Pani Poseł, jak Pani nie odróżnia ONR od faszystów to proszę się dokształcić i nie obrażać ludzi!. A działalność komunistów Pani nie przeszkadza?? to przecież też system totalitarny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520