10.4 C
Chicago
piątek, 26 kwietnia, 2024

Nowa fabryka części samochodowych powstanie w Opolu. Koszt to ponad 80 mln złotych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na początku roku ratusz sprzedał blisko sześciohektarowy teren inwestycyjny przy ul. Arki Bożka. – Powstanie tam zakład produkcyjny firmy Brökelmann Polska – mówi Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Obecna firma Brökelmann Polska działa na terenie Opolskiego Centrum Logistycznego przy ulicy Głogowskiej w Opolu. Należy do koncernu Knauf Interfer. Produkuje elementy z aluminium, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i Niemczech. Teren pod budowę nowego zakładu firma pozyskała pod koniec 2018 roku. Wygrała przetarg na zakup terenu o powierzchni blisko sześciu hektarów, na który składa się szereg działek znajdujących się pomiędzy ulicami Arki Bożka, Częstochowską oraz obwodnicą północną Opola. Umowa o zakupie gruntu od miasta została podpisana w drugiej połowie stycznia 2019 roku.

 

Firma Brökelmann Polska będzie miała preferencje przysługujące podmiotom działającym na terenie strefy ekonomicznej. Firma planuje wybudować zakład za 82 miliony złotych. W związku z tym chce też zwiększyć zatrudnienie o 80 osób – informuje Krzysztof Drynda. Wiceprezes WSSE „Invest-Park” wskazuje, że choć w dokumentach zapisano, iż cele te mają być osiągnięte do 2024 roku, to można się spodziewać, że sam zakład powstanie szybciej. – Powinno to nastąpić w ciągu dwóch lat – przekonuje. W fabryce mają powstawać profile aluminiowe dla branży motoryzacyjnej. Powstaniem zakładu zainteresował się Sławomir Batko, radny klubu PiS. W interpelacji skierowanej do ratusza pyta m. in. czy działalność fabryki będzie się wiązała z emisją szkodliwych substancji.

 

W odpowiedzi wiceprezydent Małgorzata Stelnicka informuje, że nabywca nieruchomości przy ul. Arki Bożka posiada prawomocną decyzję środowiskową oraz zgodę na realizację przedsięwzięcia. Wskazuje, że w projekcie hali zastosowano wiele nowoczesnych filtrów powietrza i przekonuje, że przedsięwzięcie nie wpłynie znacząco na stan jakości powietrza w okolicy. Małgorzata Stelnicka zauważa, że inwestycja będzie miała proekologiczny charakter, bowiem podzespoły produkowane w zakładzie umożliwią rozwój elektromobilności w skali europejskiej i przyczynią się do zmniejszenia zużycia paliwa.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520