HomeKultura

Nominacje do Złotych Globów

Nominacje do Złotych Globów

Musical “La La Land” oraz dramat “Moonlight” otrzymały najwięcej w tym roku najwięcej nominacji do Złotych Globów. Kandydatów do tych nagród ogłoszono w Los Angeles.

Opowiadający o romansie między młodą aktorką a pianistą jazzowym musical “La La Land” otrzymał 7 nominacji do Złotych Globów. Film będzie walczyć o te nagrody między innymi w kategoriach aktorskich dla Emmy Stone i Ryana Goslinga oraz za najlepszą komedię lub musical.
Z kolei, “Moonlight” Barry’ego Jenkinsa będzie ubiegać się o tytuł najlepszego dramatu. Film dostał też nominacje za scenariusz, reżyserię oraz za role drugoplanowe.
W kategoriach aktorskich o Złote Globy powalczą w tym roku miedzy innymi Denzel Washington, Natalie Portman, Hough Grant i Collin Farell. Trzydziestą nominację w swojej karierze zdobyła Maryl Streep (za rolę w Florence Foster Jenkins), która wygrała Złote Globy dziewięciokrotnie. Kategorię “Najlepszy film zagraniczny” zdominowała Francja z trzema nominacjami, w tym jedną we współpracy z Iranem. Pozostałe dwa nominowane filmy reprezentują Chile i Niemcy.
74. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbędzie się 8 stycznia w Beverly Hills. Poprowadzi ją znany amerykański komik Jimmy Fallon.

Marek Wałkuski/Waszyngton, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS