HomeŚwiat

Niemcy zaostrzyły prawo azylowe dla Syryjczyków

Niemcy zaostrzyły prawo azylowe dla Syryjczyków

Niemcy zaostrzyły prawo azylowe wobec Syryjczyków. Uchodźcy z tego kraju, którzy złożą wniosek o azyl, będą mogli przebywać w Niemczech przez rok bez prawa sprowadzania rodzin.
Uciekinierzy z Syrii będą mogli liczyć w Niemczech na tak zwaną ochronę subsydiarną. Dotyczy ona osób, które nie są objęte Konwencją Genewską, ale ich powrót do kraju może grozić im śmiercią lub prześladowaniami. Dotychczas Syryjczycy, którzy złożyli w Niemczech wnioski o azyl, mogli przebywać w kraju przez trzy lata i sprowadzać swoje rodziny.
Minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere podkreślił, że Niemcy postępują wzorem innych krajów. “Syryjczycy otrzymają ochronę subsydiarną, to znaczy na określony czas i bez prawa sprowadzania rodzin” – powiedział szef niemieckiego MSW rozgłośni Deutschlandfunk.
Według informacji Federalnego Urzędu do spraw Migracji i Uchodźców, w sierpniu o azyl w Niemczech wystąpiło ponad 55 tysięcy uciekinierów z Syrii. Ponad 38 tysięcy otrzymało status uchodźcy, a 53-ech – ochronę subsydiarną.

IAR/M. Wiśniewski/Berlin/mcm/wk

COMMENTS