20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

MSZ: Stan polskich turystów poszkodowanych w Egipcie jest stabilny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara powiedziała, że stan trzech polskich turystów poszkodowanych w Egipcie jest stabilny.

Wczoraj w pobliżu miejscowości Marsa Alam w Egipcie doszło do wypadku autokaru z polskimi turystami, wskutek którego cztery osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich po obserwacji została wypisana.

Jak podkreśliła Ewa Suwara w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową – trzy osoby znajdujące się w szpitalu musiały przejść operacje. „Na chwilę obecną ich stan lekarze określają jako stan stabilny, co oznacza również, że rokowania są bardzo pozytywne, te osoby nie doznały urazów wewnętrznych, te operacje nie dotyczyły w związku z tym żadnych urazów wewnętrznych” – zaznaczyła Ewa Suwara.

Rzeczniczka MSZ dodała, że służba konsularna pozostaje na miejscu i jest w bezpośrednim kontakcie z rezydentem biura podróży, policją oraz szpitalem. Okoliczności wypadku mają być wyjaśniane przez miejscowe władze.

Do wypadku doszło wczoraj około 18.00 w drodze z lotniska do hotelu. Jak podała TVP INFO, powołując się na relację jednego z pasażerów, w autokar z polskimi turystami z dużą prędkością uderzyła ciężarówka. Jej kierowca, według relacji turysty, miał uciec z miejsca wypadku. Turyści, którzy nie ucierpieli, zostali przewiezieni do hotelu.

IAR/wcześ./sp/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520