16.7 C
piątek, 3 maja, 2024

MŚ siatkarzy: USA – Bułgaria 3:0

Siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali w katowickim Spodku Bułgarów 3:0 (25:20, 25:23, 26:24) w meczu grupy C rozgrywanych w Polsce i Słowenii mistrzostw świata. W wieczornym spotkaniu tej grupy Polska zagra z Meksykiem.

Amerykanie – brązowi medaliści poprzednich MŚ – w swoim pierwszym występie w turnieju wygrali z Meksykiem 3:0, a Bułgarzy ulegli biało-czerwonym 0:3.

Ekipa USA w niedzielę w pierwszym secie nie pozwoliła rywalom wyjść na prowadzenie. Przy stanie 12:11 Bułgarzy nie wykorzystali szansy na wyrównanie i potem ich strata rosła.

Na trybunach zasiadło mnóstwo kibiców w biało-czerwonych strojach, którzy pojawili się w hali w związku z wieczornym meczem gospodarzy. Nie mogli żałować wcześniejszego przyjścia, bowiem zobaczyli emocjonującego, wyrównanego drugiego seta. Choć w końcówce zespół trenera Nikołaja Żeliazkowa prowadził 22:20, to ostatni punkt dla rywali zdobył zagrywką zdobył znany z polskiej ligi Joshua Tuaniga, który zastąpił na boisku kapitana i pierwszego rozgrywającego Micaha Christensona.

Ten ostatni przesiedział nie pojawił się na placu gry całą trzecią partię, poszedł nawet na chwilę do szatni, a jego koledzy przeżywali ciężkie chwile. Przegrywali już 21:24, ale zdołali wyciągnąć wynik. Zdobyli pięć punktów z rzędu i przypieczętowali sukces w całym spotkaniu.

Amerykanie są już pewni awansu do 1/8 finału.

Początek meczu Polska – Meksyk o godz. 20.30.(PAP)

Autor: Piotr Girczys