20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Morawiecki w Chicago na premierze amerykańskiego filmu dokumentalnego telewizji PBS “Poland: The Royal Tour”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Mateusz Morawiecki przyleciał do Chicago. Szef polskiego rządu rozpoczął tym samym dwudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Jej głównym powodem jest premiera amerykańskiego filmu dokumentalnego telewizji PBS, “Poland: The Royal Tour”. W filmie Mateusz Morawiecki oprowadza po Polsce amerykańskiego dziennikarza Petera Greenberga.

56-minutowy film dokumentalny jest częścią serii, jaką telewizja PBS realizuje na całym świecie. Zdjęcia do “polskiego odcinka” kręcone były m.in. w Warszawie, Krakowie, Wieliczce czy w byłym niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau. Przewodnikiem po Polsce jest premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu mówił w Chicago, że film, który po raz pierwszy jest prezentowany w Stanach Zjednoczonych ma pokazać Polskę w pozytywnym świetle. “Promocja Polski dla zagranicznych turystów, ale promocja również dla wszystkich, którzy są ciekawi, jak piękna jest nasza kultura, nasza historia, nasza tradycja, jak piękny jest nasz kraj, krajobrazy, oczywiście również kuchnia, bo tę także polecamy. Po prostu, jak piękna jest Polska” – mówił Mateusz Morawiecki w Chicago.

W czasie rozpoczętej wizyty szef rządu spotkał się już z amerykańskimi biznesmenami w Chicago i złożył kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Jutro premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Nowy Jork. Prócz udziału w pokazie specjalnym filmu “Poland: The Royal Tour”, szef rządu weźmie udział w wykładzie na Uniwersytecie Nowojorskim.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Wojciech Cegielski &Piotr Orłowski, Chicago/kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520