23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

USA: Premier Morawiecki w Chicago, jutro odwiedzi Nowy Jork

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polski premier odwiedza Chicago i Nowy Jork. W nocy polskiego czasu Mateusz Morawiecki przyleciał do Chicago. Głównym celem jego wizyty w Stanach Zjednoczonych jest promocja wizerunku Polski.

Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych od Chicago. Złożył kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki i spotkał się z amerykańskimi biznesmenami. Przed rozmowami mówił dziennikarzom, że takie spotkania mają służyć kształtowaniu pozytywnego wizerunku Polski i przyciąganiu inwestorów. “Nigdy za dużo miejsc pracy a już w szczególności nigdy za dużo miejsc pracy dobrze płatnych w Polsce. Chodzi również o to, żeby rozmawiać z przedsiębiorcami, opisywać sytuację w Polsce i Unii Europejskiej – sytuację gospodarczą, biznesową, budżetową, w jaki sposób można w Polsce zainwestować” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier wziął udział w uroczystym pokazie filmu dokumentalnego “Poland: The Royal Tour”. To fragment serii, produkowanej przez amerykańską telewizję publiczną PBS i opisującej różne kraje. Przewodnikiem po Polsce jest właśnie Mateusz Morawiecki.

Jutro premier odwiedzi Nowy Jork. Prócz udziału w pokazie specjalnym filmu “Poland: The Royal Tour”, szef rządu weźmie udział w wykładzie na Uniwersytecie Nowojorskim.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Wojciech Cegielski &Piotr Orłowski, Chicago/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520