HomePILNE

Morawiecki: Koniec z maseczkami oraz innymi ograniczeniami

Morawiecki: Koniec z maseczkami oraz innymi ograniczeniami

Od soboty w sklepach nie będą już obowiązywały limity przebywających w nich osób. To zakłada czwarty etap odmrażania gospodarki, który ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu powiedział, że sklepy nie będą musiały liczyć wchodzących klientów. Zachowany zostanie jednak obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. “W sklepach, środkach komunikacji publicznej, w kościołach i kinach maseczki wciąż będą obowiązkowe” – mówił premier. “Maseczki nie są cudownym lekiem, ale wciąż znajdują się w trójce najbardziej podstawowych zaleceń epidemicznych. To dezynfekcja, dystansowanie, maseczki; w skrócie DDM”.

Mateusz Morawiecki dodał, że zniesienie limitu osób dotyczy również lokali gastronomicznych, takich jak restauracje, kawiarnie i bary.

*

Od niedzieli 31 maja zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. Nadal będzie trzeba zachowywać dystans 2 metrów między osobami. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając założenia czwartego etapu rządowego programu odmrażania gospodarki.

 

*

 

Od 6 czerwca zniesione będą ograniczenia dot. obiektów kultury, sportu, rozrywki – z wyłączeniem klubów i dyskotek – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

 

*

 

Od 30 maja częściowo zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek – w przestrzeni otwarej i w niektórych przestrzeniach zamkniętych. – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu powiedział, że jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe – z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe.

 

 

IAR/w łp/w mt

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/&#/w mt

COMMENTS