HomeUSAChicago

Chicago publikuje nowy plan wznawiania działalności po pandemii

Chicago publikuje nowy plan wznawiania działalności po pandemii

Władze Chicago opublikowały plan otwierania biznesów. Przejście do trzeciego etapu wznawiania działalności nie nastąpi jak w pozostałych rejonach Illinois w najbliższy piątek.

 

Data przełożona została na początek czerwca. „Szczegóły opracowaliśmy w porozumieniu z przedstawicielami departamentu zdrowia i lokalnych biznesów. Będziemy nadal z nimi współpracować w celu zapewnienia mieszkańcom i pracownikom bezpieczeństwa” – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot. Dodała, że w dalszym ciągu nie może podać dokładnej daty wdrażania trzeciego etapu. Przyznała, ze być może nastąpi to 10 czerwca. Powiat Cook ma najwyższy poziom zachorowań na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Potwierdzono tu ponad 63 tysiące przypadków a zmarło 2 888 osób.

Opublikowane wskazówki dotyczą między innymi salonów fryzjerskich, kosmetycznych, ośrodków opiekuńczych dla dzieci, biur i hoteli a także restauracji i transportu publicznego a także ścieżek rekreacyjnych.   Burmistrz powiedziała, że w późniejszym terminie opublikowane zostaną szczegóły odnośnie wydarzeń sportowych, koncertów, letnich programów dla młodzieży i placówek religijnych a także wznowienia działalności przez muzea.

 

BK

COMMENTS