Morawiecki: Gdybyśmy walczyli z przedsiębiorcami, to czy obniżylibyśmy CIT i ZUS?

Morawiecki: Gdybyśmy walczyli z przedsiębiorcami, to czy obniżylibyśmy CIT i ZUS?

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd tworzy dla przedsiębiorców najlepsze możliwe warunki do rozwoju. “Gdybyśmy walczyli z przedsiębiorcami, to czy obniżylibyśmy CIT dla małych spółek z 19 do 9 procent czy teraz proponowali mikrofirmom obniżkę obciążeń ZUS-owskich o blisko 500 złotych miesięcznie?” – pyta premier w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”.

Odpowiadając na zarzuty Koalicji Obywatelskiej dotyczące “wojny PiS z przedsiębiorcami”, szef rządu stwierdził, że “narracja KO kompletnie się nie klei”. “Mamy w okresie rządów czterech lat PiS najwyższy przyrost średniego wynagrodzenia w porównaniu z poprzednimi kadencjami wszystkich poprzednich rządów. Generalnie całość wzrostu płac jest spójna z tempem podnoszenia płacy minimalnej” – zapewnił Mateusz Morawiecki. Jak dodał, “nie bez powodu najwyżej rozwinięte dziś państwa Zachodu, Szwecja, Holandia, Niemcy, Dania, mają najwyższe płace minimalne, a jednocześnie jedne z najwyższych współczynników udziału płac w gospodarce”.

Premier powiedział też, że 30-krotność składek na ZUS została zapisana w rządowym projekcie budżetu, ale – jak dodał – ostateczna decyzja należy do Sejmu.
Wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim pod tytułem “PiS jest klasą średnią” – w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”.

IAR/sjoCOMMENTS

WORDPRESS: 0