HomePOLSKA

Minister Maląg: Rząd nie planuje zmieniać formy wypłaty świadczenia “500+”

Minister Maląg: Rząd nie planuje zmieniać formy wypłaty świadczenia “500+”

Nie ma żadnych planów wypłacania świadczenia z programu “Rodzina 500+” w formie bonu cyfrowego – zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. 

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w wywiadzie dla money.pl była pytana o możliwość wypłacania świadczeń w formie bonu. Dopytywana, czy taką formę można w dalszej perspektywie wykorzystać do programów takich jak 500 plus czy wyprawki, odparła, że jest to droga, którą rząd chce podążać.

Minister Marlna Maląg podkreśliła, że w jej resorcie nie trwają żadne prace nad takim rozwiązaniem i że to rodzice wiedzą najlepiej jak środki z “500+” powinny zostać wykorzystane. “Rząd nie pracuje nad innym sposobem realizacji świadczenia “500+” i absolutnie nie ma planów by był to bon” – podkreśliła minister Maląg. Dodała, że “500+” ma być świadczeniem pieniężnym tak samo jak od początku tego programu. Minister przypomniała, że był on wprowadzony 1 kwietnia 2016 roku i rodziny pokazały, że potrafią dobrze wykorzystywać te pieniądze z pożytkiem dla dzieci.

Minister Marlena Maląg zaznaczyła, że podobnie jak sztandarowy program “Rodzina 500+” tak i inne programy społeczne wprowadzone przez rząd PiS będą realizowane.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Łukowska/w kj

COMMENTS