HomePILNE

Minister Maląg: Obecnie nie odnotowano lawinowego wzrostu bezrobocia

Minister Maląg: Obecnie nie odnotowano lawinowego wzrostu bezrobocia

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała w Sejmie, że każdego dnia zbierane są dane dotyczące bezrobocia w Polsce. Wynika z nich, że obecnie nie odnotowano lawinowego wzrostu. Minister Marlena Maląg zdementowała dane, jakie pojawiają się na temat bezrobocia w debacie publicznej.

Minister rodziny powiedziała, że bezrobocie nie wzrosło o 500 tysięcy. Dodała, że w jakimś czasie może o tyle wzrosnąć, ale dziś nie ma takich danych. Minister Marlena Maląg dodała, że analizuje sytuację na rynku i nie wykluczyła kolejnego wsparcia w następnej tarczy antykryzysowej. Zapewniła, że rząd nie pozostawi polskich rodzin bez wsparcia. – Jeżeli będzie taka analiza i potrzeba wsparcia, wzrostu zasiłku dla bezrobotnych, my ten projekt mamy już gotowy – powiedziała minister rodziny. Dodała, że czeka tylko na odpowiedni moment, kiedy go wprowadzi.

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu uzupełniającego tarczę antykryzysową. Ma ona ograniczyć wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę. Przewiduje m.in. poszerzenie grona przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z 3-miesięcznego zwolnienia ze składek ZUS i wydłużenie do 3 miesięcy “świadczenia postojowego” dla osób zatrudnionych na umowach cywilno-prawnych.

Niezbędne informacje na temat rządowego wsparcia dla przedsiębiorców umieszczono na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. Informację o tarczy można znaleźć również na portalu polskieradio24.pl.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Fabisiak/w wk

COMMENTS