12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska przeprasza kierowców za problemy techniczne związane z funkcjonowaniem CEPIK

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska przeprasza kierowców za problemy techniczne związane z funkcjonowaniem CEPIK. Dodała, że usterki są związane z wprowadzaniem nowego systemu i nanoszeniem poprawek. O problemach informują między innymi pracownicy stacji diagnostycznych.
Minister Anna Streżyska wyjaśniła, że przy wdrażaniu tak dużej bazy danych błędy w oprogramowaniu są nieuniknione. „Są usterki, nie zaprzeczamy absolutnie. Staramy się je pomału pokonywać. Do najbardziej obciążonych starostw pojechali nasi ambasadorzy, czyli osoby, które mają tam konkretnie udzielić wsparcie” – mówiła minister.
Szefowa resortu cyfryzacji podkreśliła, że decyzję o uruchomieniu CEPIK podjęła osobiście, ponieważ jej zdaniem dalsze testowanie oprogramowania bez sprawdzenia systemu w praktyce nie miało sensu. „Pozostawanie w stanie przedprodukcyjnym nie doprowadzi nas nigdy do celu. Musimy po prostu zapłacić pewnego rodzaju koszt wdrożenia tego nowoczesnego systemu, żeby móc w boju przetestować go i poprawić to co nie działa” – dodała.
Minister Anna Streżyńska powiedziała, że stu procentową użyteczność nowy system osiągnie w czerwcu przyszłego roku, gdy zostanie uruchomiona jego druga część, czyli Centralna Ewidencja Kierowców.
Według danych Ministerstwa Cyfryzacji do 13.00 w systemie zarejestrowano ponad 33 tysięcy przeglądów rejestracyjnych pojazdów, złożono też 20 tysięcy wniosków o wydanie dowodów rejestracyjnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Dawid Grygorcewicz/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520