18.6 C
Chicago
czwartek, 2 maja, 2024

Miliony złotych popłyną do gdyńskich szpitali

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Spółka Szpitale Pomorskie, zrzeszająca obie gdyńskie lecznice oraz szpital w Wejherowie i zakaźny w Gdańsku, szykują się do wielkiej rozbudowy swoich placówek. W czwartek zostaną podpisane umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 na rozbudowę m.in. gdyńskich placówek. Mowa o inwestycjach wartych ponad 90 mln zł, z czego z Unii Europejskiej wpłynie 85 procent kwoty, czyli 63,5 mln zł. 

Dzięki temu przy szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Śródmieściu Gdyni powstaną: nowy blok operacyjny z czterema salami oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W Szpitalu Morskim im. PCK w Redłowie zostanie utworzony oddział hematologiczny. Oba projekty, poza pracami remontowo-budowlanymi, zapewniają też zaopatrzenie placówek w nowoczesny sprzęt medyczny. – Przedsięwzięcie w Redłowie ma na celu powstanie skoncentrowanej bazy leczniczej oddziału hematologicznego w Szpitalu Morskim, częściowo o charakterze diagnostycznym, ale przede wszystkim terapeutycznym, wyposażonym w odpowiedni sprzęt i wykwalifikowaną kadrę – mówi Małgorzata Pisarewicz ze spółki Szpitale Pomorskie. – W ramach projektu przewiduje się prace budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie budynku oraz zakup wyposażenia dla oddziału hematologii i banku krwi. Dzięki temu powstanie trzeci w województwie ośrodek transplantologii szpiku.

 

Projekt umożliwi terapię hematologii onkologicznej dla ok. 450 pacjentów rocznie. – W ciągu ostatnich dwudziestu lat dokonał się istotny postęp w rozpoznawaniu i leczeniu nowotworów hematologicznych – mówi Dariusz Nałęcz, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich. – Zastosowanie nowoczesnych technik immunologicznych i genetycznych pozwoliło na lepsze poznanie powstawania tych nowotworów, przyczyniając się jednocześnie do dynamicznego rozwoju metod diagnostycznych i leczniczych, poprawy wyników leczenia i wydłużenia czasu przeżycia chorych. Głównym celem drugiego projektu jest zapewnienie lepszej jakości i dostępności do diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych. – Tu powstanie nowy blok operacyjny z czterema salami, nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

 

Projekt obejmuje zakup specjalistycznego sprzętu medycznego na oddziały szpitalne i do pracowni diagnostycznych, w tym m. in. rezonansu magnetycznego i tomografu komputerowego. Zostaną utworzone nowe poradnie specjalistyczne oraz zaplanowano szkolenia kadry medycznej – wymienia Pisarewicz. Projekty w Szpitalu Morskim w Redłowie mają się zakończyć do końca 2018 roku. Te w Śródmieściu – ze względu na znacznie większy zakres prac budowlanych – do końca 2020 roku. W miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego miasto zarezerwowało spory teren na nowy szpital na terenach Gdyni Zachód. Wyprowadzenie szpitala z centrum miasta pod obwodnicę miałoby poprawić jego dostępność, jednak ze względu na bardzo wysokie koszty pozostaje na razie pieśnią przyszłości.

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520