HomeCiekawostki

Memphis: 42. rocznica śmierci Presleya

Memphis: 42. rocznica śmierci Presleya

W posiadłości Elvisa Presleya w Graceland, w Memphis w stanie Tennessee, trwają uroczystości związane z 42 rocznicą śmierci artysty. Przez cały tydzień miłośnicy Presleya będą palić świece, modlić się i słuchać jego muzyki.

“Elvis jest w naszych sercach” – mówią fani króla rock and rolla, którzy tłumnie przybyli do jego posiadłości. W Graceland gdzie mieszkał, tworzył, zmarł i został pochowany, wielbiciele jego muzyki z całego świata wspominają Presleya. Niektórzy wierzą, że ich idol nadal żyje. Wielu z nich pojawiło się w kostiumach Presleya, w których występował na scenie. Można je kupić w sklepie z pamiątkami obok posiadłości.
W Memphis, amerykańskiej stolicy bluesa, w barach i pubach wszyscy słuchają muzyki Presleya. Odbywają się konkursy na najlepsze wykonanie jego piosenek, a hotele pękają w szwach, bowiem do miasta przyjechało ponad 20 tysięcy fanów.
Jak podał magazyn Forbs, mimo iż Presley nie żyje od 42 lat, zarabia więcej niż za życia. Jego muzyka przynosi rocznie ponad 40 milionów dolarów.

IAR/Małgorzata Kałuża, PR Nowy Jork/jf/moc

COMMENTS