HomeUSAFloryda

Martwy nietoperz w sałacie. Wcześniej jadły ją dwie osoby

Martwy nietoperz w sałacie. Wcześniej jadły ją dwie osoby

Dwie osoby na Florydzie dokonały niemiłego odkrycia w trakcie posiłku. W miksie sałat znalazły martwego nietoperza.

Ssak znajdował się już w stanie rozkładu. Został wysłany do Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), gdzie zostanie sprawdzony pod kątem wścieklizny. Producent, firma Fresh Express, wycofał już ostatnią partię sałat ze sprzedaży. Konkretnie chodzi o Organic Marketside Spring Mix o kodzie G089B19 z datą przydatności do spożycia 14 kwietnia. Sałaty można było nabyć w sklepach sieci Walmart na południowym wschodzie USA.

Firma podkreśliła, że zawsze dba o najwyższą jakość swoich produktów. Tym, którzy kupili już ww. artykuł, doradzono, aby go wyrzucili.

Agencja CDC stwierdziła z kolei w oświadczeniu, iż konsumenci, którzy w sałacie znaleźli składniki pochodzenia zwierzęcego, natychmiast powinni skontaktować się z lekarzem. Zapewniono, że nic nie grozi tym, którzy takich składników nie znaleźli. Agencja współpracuje z florydzkim departamentem zdrowia, aby ustalić, czy coś grozi dwóm osobom, które zjadły sałatę, zanim znalazły w niej nietoperza. Póki co u żadnej z nich nie wystąpiły objawy zarażenia wścieklizną.

(łd)

COMMENTS