11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Martin Schulz kandydatem na kanclerza Niemiec z ramienia SPD

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz został oficjalnie nominowany na kandydata niemieckiej socjaldemokracji na kanclerza. Schulza jednogłośnie wskazał zarząd jego partii – SPD.

W pierwszym przemówieniu po wyborze polityk zapewniał, że socjaldemokraci uczynią kampanię wyborczą naprawdę interesującą. „Nasza partia przystępuje do wyborów chcąc zostać najmocniejszą siłą polityczną w kraju” – mówił Martin Schulz. Nie będzie to jednak łatwym zadaniem. Poparcie dla socjaldemokratów wynosi obecnie około 24 procent. To kilkanaście punktów procentowych mniej niż dla chadecji Angeli Merkel.
W swoim wystąpieniu Schulz krytykował chadeków. Sporo uwagi poświęcił też sprawom międzynarodowym. Zasugerował obcięcie unijnych dotacji dla krajów, które nie chcą przyjmować uchodźców. „Bo solidarność i uczciwy rozdział obciążeń to podstawa europejskiej współpracy” – przekonywał Martin Schulz.
Kandydat SPD na kanclerza Niemiec ostro skrytykował też prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Jak powiedział, jego słowa na temat mniejszość, zamykania granic czy stosowania tortur to „złamanie tabu”.
61-letni Martin Schulz od 2012 roku był przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. W europarlamencie działa od 1994 roku. Wcześniej był między innymi burmistrzem miasta Wuerselen.
Wybory w Niemczech odbędą się 24 września.

Wojciech Szymański/Berlin, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520