HomeMazowieckie

Mariusz Błaszczak: “Z tego co wiem, nie ma zagrożenia w Polsce”

Mariusz Błaszczak: “Z tego co wiem, nie ma zagrożenia w Polsce”

– Potrzeba stanowczych działań ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – skomentował na antenie TVP Info zamach terrorystyczny w na południu Francji Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych.

 

Szef spraw wewnętrznych zapewnił, że wśród ofiar zamachu w Nicei nie ma żadnych osób pochodzących z Polski.

 

Minister Błaszczak zapewnił dodatkowo, że przeforsowana niedawno ustawa antyterrorystyczna jest niezbędna do zapewnia w Polsce bezpieczeństwa i uniknięcia potencjalnych zamachów. – Zespół antyterrorystyczny spotka się dziś. Z tego co wiem, nie ma zagrożenia w Polsce – zapewnił Mariusz Błaszczak w trakcie piątkowej rozmowy na antenie TVP Info.

 

Minister Błaszczak powiedział, że nie ma zagrożenia dla nadchodzących Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Jesteśmy przygotowani do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo – dodał.

 

Błaszczak poinformował, że zwołał na dziś spotkanie zespołu antyterrorystycznego w związku z zamachem w Nicei i na spotkaniu odbierze raporty od służb.

 

Do zamachów terrorystycznych doszło po zakończeniu czwartkowych obchodów narodowego święta Francji, Dnia Bastylii w Nicei. Późnym wieczorem rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum. Według najnowszych informacji zginęły 84 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Napastnik został zastrzelony przez policję.

 

Według wstępnych informacji, które obiegły media światowe do zaplanowania i przeprowadzenia zamachu nieformalnie przyznało się tzw. Państwo Islamskie, które na nieoficjalnym komunikatorze zamieściło wpis zawierający uśmiechniętą minkę obok nazwy “Francja”.

 

Damian Witek AIP/fot. piotr smolinski / polska press

 

COMMENTS