HomePOLSKA

Małym fiatem przez Azję i obie Ameryki

Małym fiatem przez Azję i obie Ameryki

Małym fiatem w wielką podróż, z przystankiem w Radomiu. Podróżnik Arkady Fiedler zamierza przemierzyć obie Ameryki. Wcześniej jednak jego maluch przejdzie renowację w radomskim Zespole Szkół Samochodowych.

Auto przejechało już całą Azję, Afrykę i pół Europy. Teraz czeka je trasa licząca co najmniej 28 tysięcy kilometrów. Podróżnik przekonuje, że mimo ciasnoty i braku komfortu małe auto znakomicie nadaje się na długie wyprawy. Nie jest skomplikowany, a ewentualne naprawy nie sprawiają większych problemów. Tam, gdzie się pojawi, budzi ogromne zainteresowanie i zjednuje ludzi.

Zanim jednak samochód, który ma już na liczniku wiele kilometrów, wyruszy w kolejną, długą drogę, musi przejść dokładny przegląd. Dokonają go nauczyciele i uczniowie z radomskiego Zespołu Szkół Samochodowych. Maluch musi być niezawodny i gotowy na wielkie wyzwania, dlatego będzie wymagał sporo pracy – mówi Adam Niedzwiecki, pomysłodawca “Akademii Renowacji”. Trzeba go zdemontować, sprawdzić, co wymaga naprawy czy wymiany i złożyć ponownie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, amerykańska wyprawa podróżnika rozpocznie się w 2019 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa)IAR)/ Anna Orzeł/zr

COMMENTS