HomePOLSKA

Czy za rok, podczas obchodów stulecia odzyskania niepodległości, na manifestacjach nie będzie rasistowskich czy ksenofobicznych transparentów?

Czy za rok, podczas obchodów stulecia odzyskania niepodległości, na manifestacjach nie będzie rasistowskich czy ksenofobicznych transparentów?

Wiceminister Jarosław Zieliński ma nadzieję, że za rok, podczas obchodów stulecia odzyskania niepodległości, na manifestacjach nie będzie rasistowskich czy ksenofobicznych transparentów. Wiceszef MSWiA powiedział w Polskim Radiu 24, że Polska jest krajem o wielowiekowej tradycji tolerancji i brzydzi się wrogością wobec osób innego wyznania czy koloru skóry.

Jarosław Zieliński podkreślił, że rządzący i Polacy absolutnie nie godzą się na takie transparenty, jakie pojawiły się na tegorocznym Marszu Niepodległości. Dodał, że cała sprawa dotyczyła tylko garstki uczestników pochodu i została wyolbrzymiona oraz wykorzystana przeciwko Polsce na Zachodzie po to, by kreować fałszywy obraz naszego kraju. “Ale to że została wyolbrzymiona to nie znaczy, że możemy w najmniejszym stopniu choćby to usprawiedliwiać i tolerować. Nie można też tego wyolbrzymiać, bo to jest krzywdzące dla tych kilkudziesięciu tysięcy demonstrantów, którzy przyszli na Marsz Niepodległości po to, by zamanifestować swój patriotyzm oraz przywiązanie do niepodległości i naszej ojczyzny” – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Sprawę transparentów, które pojawiły się na tegorocznym Marszu Niepodległości, bada warszawska prokuratura.

Śledztwo dotyczy ewentualnego propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści. Według medialnych doniesień, na marszu pojawiły się transparenty z hasłami rasistowskimi.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Polskie Radio 24/md/zr

COMMENTS