14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Lubelskie/ Z powodu śniegu utrudnienia na drogach w regionie i 3 tys. odbiorców bez prądu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Z powodu intensywnych opadów śniegu ruch na drogach krajowych w województwie lubelskim jest utrudniony, policja odnotowała 19 kolizji, wypadków i innych zdarzeń drogowych, a prądu nie ma ok. 3 tys. odbiorców – ustaliła w niedzielę PAP.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej lubelskiego oddziału GDDKiA powiedział PAP, że drogi krajowe prawie w całym województwie są zaśnieżone, ewentualnie pokryte zajeżdżonym śniegiem lub błotem pośniegowym.

 

Jak podał, sytuację utrudnia ciągle padający śnieg, dlatego kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. „Staramy się łagodzić skutki zimy i na każdym odcinku sprzęt do utrzymania dróg pracuje na bieżąco” – przekazał dodając, że pracuje 78 pługo-solarek.

 

Kom. Anna Kamola z zespołu prasowego KWP w Lublinie przekazała, że do godz. 11.30 w niedzielę na policję wpłynęły zgłoszenia dotyczące 11 kolizji, trzech wypadków drogowych oraz pięć innych zdarzeń (np. zakopanie pojazdu), z których większość miała związek z opadami śniegu.

 

Zaapelowała do kierowców o dokładne odśnieżenie samochodu przed podróżą, ostrożną jazdę lub, jeśli to możliwe, pozostanie w domu.

 

Rzecznik PGE Dystrybucja Karol Łukasik powiedział, że w związku z pogodą w lubelskim oddziale spółki odnotowano 3 tys. wyłączeń awaryjnych. „Najgorzej sytuacja wygląda w rejonie energetycznym Radzyń Podlaskim, gdzie jest prawie 1,4 tys. wyłączeń, w rejonie Lubartów – 1 tys. i w okolicach Kraśnika – ok. 500” – wymienił dodając, że służby pracują nad przywróceniem zasilania we wszystkich tych miejscach.

 

Podkreślił, że zasilanie jest na bieżąco włączane. „W większości są tu krótkotrwałe awarie. W ciągu najbliższych godzin powinien do wszystkich wrócić” – dodał.

 

W niedzielę w woj. lubelskim obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, a w północnej części regionu także przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Miejscami może spaść do 30 cm śniegu.(PAP)

 

autor: Piotr Nowak

 

pin/ amac/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520