Łódzkie: Sąd skazał ich za znęcanie się nad 54 myszami…

Łódzkie: Sąd skazał ich za znęcanie się nad 54 myszami…

Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia skazał właścicieli hodowli za znęcanie się nad 54 myszami, trzema szynszylami, dwoma świnkami morskimi, siedmioma myszkoskoczkami, trzema królikami i jedną papugą Nimfą.

Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia skazał właścicieli hodowli za znęcanie się nad 54 myszami, trzema szynszylami, dwoma świnkami morskimi, siedmioma myszkoskoczkami, trzema królikami i jedną papugą Nimfą. Utrzymywali zwierzęta zaniedbane, bez odpowiedniego dostępu do wody i pokarmu. Gryzonie miały choroby skóry, oczu i uszu, a papuga miała tak przerośnięty dziób, ze nie była w stanie jeść.

 

Sąd ukarał ich bardzo łagodnie, bo karą przymusowych prac na cele społeczne, przez 11 miesięcy, po 30 godzin. Mają też zakaz posiadania zwierząt przez 5 lat. Zabrano im wszystkie zaniedbane zwierzęta. Skazani odwołali się od wyroku. Sąd Okręgowy odrzucił ich apelację. Stwierdził, że nawet ignorant mógł zauważyć krytyczny stan zwierząt. Tymczasem hodowcy akceptowali taki ich stan powodujący długotrwale cierpienie.

 

(KZ) aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0