HomePOLSKA

Likwidacja patologii poprzez likwidację… całej branży futerkowej!? “Samozaoranie” szefa Forum Młodych PiS

Likwidacja patologii poprzez likwidację… całej branży futerkowej!? “Samozaoranie” szefa Forum Młodych PiS

Szef Forum Młodych PiS Michał Moskal powiedział w Polskim Radiu 24, że “Piątka dla zwierząt” to próba stworzenia kompleksowego układu prawnego zapewniającego zwierzętom realną ochronę. Zwrócił uwagę na to, że rozwiązania zawarte w nowej ustawie dotyczą nie tylko branży futrzarskiej, lecz także schronisk, służb weterynaryjnych, organizacji ekologicznych i wielu aspektów ochrony zwierząt.

Michał Moskal podkreślił, że “Piątka dla zwierząt” ma zlikwidować patologie, które występują lub występowały także w innych krajach europejskich. “Chcemy, żeby Polska zmierzała w stronę Europy, w stronę krajów zachodnich jeśli chodzi o rozwój gospodarczy, jeśli chodzi o sposób życia. Nie chcemy więc, żeby Polska była śmietnikiem Europy, jeśli chodzi o spychanie tych działalności gospodarczych, które bardziej rozwiniętym krajom już nie odpowiadają” – wyjaśniał szef Forum Młodych PiS. Dodał, że nowa ustawa reguluje także kwestie kompetencyjne służb weterynaryjnych. Ustanawia również nowe reguły działania organizacji ochrony zwierząt, szczególnie w zakresie interwencji.

W nocy z czwartku na piątek Sejm wraz z poprawkami uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Teraz ustawą zajmie się Senat.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR24/wcześn./d kwi/w hm

COMMENTS