20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Lewandowski trenuje już z piłką. „Głowy do góry i jedziemy dalej”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Robert Lewandowski, który z powodu kontuzji nie zagrał w niedzielnym meczu Euro 2024 z Holandią, trenował w poniedziałek z piłką, ale jeszcze z bandażem na udzie. To jest luźniejszy dzień dla kadrowiczów. Większość piłkarzy, która zagrała w Hamburgu, miała tylko zajęcia na siłowni. Taras Romanczuk zachowuje optymizm, mimo porażki z Holandią: „Zagraliśmy nieźle, a postaramy się jeszcze lepiej w następnym meczu. Głowy do góry i jedziemy dalej” – powiedział.

 

Tradycją po meczach reprezentacji jest to, że dzień później odbywa się tzw. trening wyrównawczy.

 

W poniedziałek w bazie reprezentacji Polski w Hanowerze – tym razem na bocznym boisku, obok stałej areny Eilenriedestadium – w zajęciach zespołowych uczestniczyli głównie ci piłkarze, którzy w niedzielę grali niewiele lub wcale. W momencie rozpoczęcia południowego treningu ta grupa liczyła dziewięciu zawodników, nie uwzględniając bramkarzy.

 

Początkowo zajęcia miały być otwarte tylko przez kwadrans dla mediów, ale ostatecznie dziennikarze mogli oglądać cały trening.

 

Paweł Dawidowicz, którego występ przeciwko Holandii ostatecznie okazał się niemożliwy, truchtał w poniedziałek osobno na boisku.

 

Najwięcej zainteresowania wzbudzał zdrowia Roberta Lewandowskiego, leczącego od tygodnia kontuzję mięśnia uda i również nieobecnego w meczu z Holandią.

 

Kapitan kadry najpierw był na badaniach, a następnie dołączył do kadrowiczów i ćwiczył indywidualnie, a także w duecie z Jakubem Piotrowskim. Były to już zajęcia z piłką, co jest ważne w perspektywie jak najszybszego powrotu lidera kadry na boisko. Później 150-krotny reprezentant Polski biegał wzdłuż boiska, chwilami dość intensywnie. Wciąż jednak z bandażem na udzie.

 

Lewandowski, podobnie jak Dawidowicz, mają być gotowi do drugiego meczu – 21 czerwca z Austrią w Berlinie.

 

Piłkarz reprezentacji Polski Taras Romanczuk zachowuje optymizm, mimo porażki z Holandią. Romanczuk w tym spotkaniu wybiegł w podstawowym składzie, co dla wielu osób było zaskoczeniem.

 

„Ja spokojnie podchodziłem do tego, że zagram. Mam już trochę meczów w karierze, oczywiście nie na takim poziomie. Ale skupiałem się po prostu na swojej robocie. Jakie były moje zadania na boisku? Na każdy mecz są takie same. Gramy trójką w środku, czyli na dwie +ósemki+ i jedną +szóstkę+. Ja muszę bardziej pomagać linii obrony, asekurować kolegów z tej formacji i zbierać +drugie piłki+” – przyznał defensywny pomocnik na konferencji prasowej w Hanowerze.

 

„Zagraliśmy niezły mecz z Holandią, +daliśmy+ dużo zdrowia i zaangażowania. Pracą na treningach dążymy do tego, żeby zagrać jeszcze lepiej w kolejnym meczu. Głowy do góry i jedziemy dalej” – dodał pewnym głosem.

 

Spora grupa podopiecznych Michała Probierza spędziła poniedziałkowe południe na siłowni w akademii Hannoveru 96, m.in. na rowerkach treningowych.

 

W meczu z Holandią drobnych urazów doznali m.in. Piotr Zieliński i Bartosz Salamon. „Jesteśmy w kontakcie z lekarzami. Jeżeli będziemy mieć coś konkretnego do przekazania, na pewno to zrobimy” – zapowiedział rzecznik reprezentacji Emil Kopański.

 

Kilka godzin później opublikowano oficjalny raport medyczny lekarza kadry narodowej Jacka Jaroszewskiego.

 

„Bartosz Salamon w czasie meczu doznał urazu stawu skokowego i ręki. Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma powrócić do pełnego treningu z drużyną. Jakub Piotrowski z powodu drobnego urazu trenował w poniedziałek indywidualnie. Już we wtorek powróci do treningu z całym zespołem” – napisano.

 

„Michał Skóraś i Piotr Zieliński doznali drobnych urazów, które nie wyłączają ich z treningów. Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski nadal trenują indywidualnie. Plan zakłada, że obaj będą gotowi do gry w meczu z Austrią” – dodano.

 

Z Hanoweru – Maciej Białek (PAP)

 

bia/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520