22.5 C
czwartek, 2 maja, 2024

Lewandowski dał radę Tytoniowi

Bayern Monachium pokonał VfB Stuttgart 4:0. Strzegącego bramki „Die Schwaben” Przemysława Tytonia pokonał m.in. Robert Lewandowski.
Przed meczem ze Stuttgartem piłkarze Bayernu strzelili trzydzieści trzy gole, co daje średnią trzech bramek na mecz. Mimo świadomości, jak potężną siłą rażenia dysponują monachijczycy, trener Stuttgartu Alexander Zorniger zdecydował się przygotować na mecz z mistrzami kraju taktykę wybitnie ofensywną.
Gra z Bayernem w otwarte karty zawsze niesie za sobą ogromne ryzyko. Już po dziesięciu minutach spotkania było widać, że pomysł Zornigera na zabieganie Bawarczyków okazał się chybiony. Po trafieniu Arjena Robbena piłkarze z miasta Mercedesa kompletnie się pogubili, co bezlitośnie wykorzystał Bayern. Do przerwy podopieczni Pepa Guardioli prowadzili 4:0.
Na drugą cześć spotkania monachijczycy wyszli mocno rozluźnieni. Momentami to rozluźnienie przeradzało się wręcz w nonszalancję. Bayern miał liczne okazje do podwyższenia wyniku, ale mistrzowie Niemiec z każdą kolejną minutą stawali się coraz bardziej chaotyczni i razili nieskutecznością. Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie.
Oprócz Arjena Robbena bramki zdobywali także Douglas Costa, Thomas Mueller i Robert Lewandowski. Dla Polaka gol w meczu ze Stuttgartem był już czternastym trafieniem w tym sezonie w Bundeslidze. Bilans Lewandowskiego mógłby być lepszy, gdyby Robben częściej dostrzegał Polaka na boisku.
– Każdy wie, jaki jest Arjen Robben. Taka jest jego natura. On wychodzi na boisko, żeby strzelać gole. Jestem dobrym trenerem, ale nie na tyle, by zmieniać mentalność 31-letniego zawodnika – przyznał po meczu Guardiola.
Oprócz zdjęć Lewandowskiego, poirytowanego egoistycznym zachowaniem Holendra, świat obiegła informacja o zainteresowaniu naszym reprezentantem przez Real Madryt. „Królewscy” rozglądają się za ewentualnym następcą Cristiano Ronaldo, który znalazł się na celowniku PSG. Portugalczyk wyceniany jest na 120 mln euro, tak więc w przypadku jego transferu, zakontraktowanie Polaka nie stanowiłoby dla budżetu Realu żadnego problemu(Lewandowski wart jest około 70 mln euro).
W derbach zagłębia Ruhry Borussia Dortmund pokonała Schalke 3:1. – Dla naszych kibiców to najważniejszy mecz w sezonie. Musieliśmy wygrać ten mecz – mówił napastnik BVB Pierre-Emerick Aubameyang.
12. kolejka
Hannover – Hertha  1:3 (Kiyotake 70 z karnego – Kalou 33, 60, 87 z karnego); Bayern – Stuttgart 4:0 (Robben 11, Costa 18, Lewandowski 37, Mueller 40); Bayer –Koeln 1:2 (Hernandez 33 – Maroh  17, 73); Mainz – Wolfsburg 2:0 (De Blasis 31, Malli 75); Hoffenheim – Eintracht  0:0; Borussia M. – Ingolstadt 0:0; Darmstadt –HSV 1:1 (Heller 47 – Lasogga 28); Borussia D. – Schalke x:x (Kagawa 30, Ginter 43, Aubameyang 48 – Huntelaar 33, 71); Augsburg – Werder 1:2 (Verhaegh 90 – Pizarro 58, Bartels 69).