26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Leki tylko w aptekach? Ministerstwo Zdrowia planuje zmiany

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jeśli planowane przez Ministerstwo Zdrowia zmiany wejdą w życie, leków nie kupimy już ani na stacjach benzynowych, ani w hipermarketach.

Z aptek znikną z kolei kosmetyki, bo – jak przekonują przedstawiciele resortu – nie mogą być one traktowane jak zwykły sklep.

Argument ten ekspertów rynku farmaceutycznego nie do końca przekonuje. I nie chodzi jedynie o ogromne straty finansowe, jakie z tytułu wycofania sprzedaży kosmetyków, musiałyby ponieść apteki. – Każdy kij ma dwa końce – mówi dr Stefan Piechocki, wojewódzki konsultant w dziedzinie farmacji aptecznej. – Każdy kij ma dwa końce – mówi dr Stefan Piechocki, wojewódzki konsultant w dziedzinie farmacji aptecznej. – Na pewno przydałoby się ograniczenie sprzedaży leków poza aptekami, ale nie całkowity zakaz. Jadąc autostradą kierowca powinien mieć możliwość zakupu leku przeciwbólowego, gdy rozboli go głowa – dodaje. Według farmaceutów rozwiązaniem byłoby dopuszczenie do sprzedaży pozaaptecznej leków w małych opakowaniach. To miałoby zapobiegać przypadkom zatrucia lekami, których w ostatnich latach jest coraz więcej.

W ubiegłym roku głośny był przypadek 60-letniego mieszkańca Opola, który zmarł po zażyciu toksycznej dawki paracetamolu.

(ei24), Fot. Dreamstime

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520