HomeUncategorized

Legutko: Zapis o członkostwie Polski w UE w konstytucji jest jej unicestwieniem

Legutko: Zapis o członkostwie Polski w UE w konstytucji jest jej unicestwieniem

Europoseł PiS Ryszard Legutko powiedział, że wpisanie do konstytucji zapisu o członkostwie Polski w Unii Europejskiej byłoby unicestwieniem naszej ustawy zasadniczej. W sobotę taki pomysł zgłosił szef PSL – Władyslaw Kosiniak-Kamysz.

Ryszard Legutko, który był gościem radiowej Jedynki, podkreślił, że wpisywanie do konstytucji członkostwa w jakiejkolwiek organizacji międzynarodowej jest, w jego oczach, niedopuszczalne. “Nie może konstytucja uzależniać od jakiejkolwiek innej organizacji czy wspólnoty międzynarodowej, bo to jest podważenie samej istoty konstytucji” – powiedział eurodeputowany. Wyjaśnił, że ustawa zasadnicza jest manifestem suwerenności organizacji wewnętrznej i systemu wewnętrznego państwa.
Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział podczas sobotniej konwencji, że PSL złoży w tym tygodniu wniosek o wpisanie do konstytucji zapisu o członkostwie Polski w Unii Europejskiej. Mówił, że w ten sposób jego ugrupowanie chce zapobiec ewentualnemu polexitowi. Jego zdaniem ci, którzy nie poprą tej poprawki i nie podpiszą się pod nią, będą chcieli wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej tuż po wyborach 26 maja.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jedynka/wczesn./Wj/zrCOMMENTS