14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Lady Pank wydało płytę „Akustycznie”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ostatnio  ukazał się nowy album legendarnej grupy Lady Pank. Jest to wydawnictwo wyjątkowe w dyskografii zespołu. Specjalnie na jego potrzeby grupa przygotowała akustyczne wersje swoich sztandarowych utworów. Płyta ukazała się pod szyldem Sony Music Poland.

Lady Pank to ponad 30 lat muzycznej tradycji i historii rodzimej sceny rock’n’rollowej. Zespół nigdy nie obniżył poziomu, mimo że jego dorobek to aż 17 płyt studyjnych, 12 kompilacji i 4 albumy koncertowe, w tym jeden nagrany z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Lady Pank to także wielkie przeboje i niezapomniane refreny, które zapewniły zespołowi nieśmiertelność i zasłużenie wprowadziły grupę do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Dziś śmiało można mówić, że osiągnęła status kultowej.

Na  wydawnictwie znajdują się utwory prezentujące przekrój twórczości Lady Pank. Od tych, które przyniosły grupie największą popularność w latach 80., przez najbardziej pamiętne hity, które do dziś nie straciły swojego blasku, aż po piosenki, którymi zespół obecnie podbija stacje radiowe i listy przebojów. Wszystkie w wyjątkowych akustycznych aranżacjach, które nigdy wcześniej nie ukazały się na żadnym oficjalnym wydawnictwie zespołu. – Jest to duża niespodzianka i spora gratka dla fanów, którzy kochają naszą muzykę – mówi Jan Borysewicz.

Wydaniu albumu towarzyszy specjalna okazja. Lady Pank w wersji akustycznej ostatni raz szerokiej publiczności zaprezentowali się równo 20 lat temu płytą „Mała wojna – akustycznie”.

Utwory na  płytę zostały zarejestrowane podczas serii akustycznych koncertów, jakie Lady Pank zagrało w całej Polsce na początku 2015 roku, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Podczas trasy muzycy skupili się na tym, aby na nowo zaaranżowany materiał zabrzmiał jak najlepiej. Równocześnie obserwowali reakcje publiczności. Na ich podstawie powstała track lista płyty.

Tracklista:

MŁODE ORŁY
WENUS, MARS
MARCHEWKOWE POLE
SZTUKA LATANIA
DOBRA KONSTELACJA
MAŁA WOJNA
ZABIĆ STRACH
ZOSTAWCIE TITANICA
STACJA WARSZAWA
RAPORT Z N.
ZAWSZE TAM GDZIE TY
DU DU
TO JEST TYLKO ROCK’N’ROLL
NA CO KOMU DZIŚ

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520