HomePomorskie

Koszmarny wypadek autokaru na autostradzie A1 na wysokości Tczewa

Koszmarny wypadek autokaru na autostradzie A1 na wysokości Tczewa

Koszmarny wypadek autokaru na autostradzie A1 na wysokości Tczewa. Autobus wiozący dzieci z dziecięcego zespołu regionalnego “Mały Haśnik” z Żabnicy przebił bariery, wypadł z jezdni i koziołkował. Są ranni.

 

Jadący w kierunku Gdańska autobus, którego pasażerami były głównie dzieci w wieku 7-16 lat, wypadł nagle z jezdni. Autobus zjechał z trasy, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach. – Zdarzenie to miało miejsce około godziny 5.40. Poszkodowanych jest 31 osób, głównie dzieci. W przypadku sześciorga dzieci okazało się, że wymagają one interwencji pogotowia i transportu do szpitala. Na miejscu pracują obecnie cztery zespoły ratownictwa medycznego. Ruch w stronę Gdańska jest zablokowany – poinformował w rozmowie z TVN 24 Piotr Basara z pomorskiej straży pożarnej.

 

3 osoby zostały ciężko ranne w wypadku autokaru przewożącego dzieci na autostradzie A1 koło Tczew. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów strażaków. W rozstawionych namiotach udzielana jest pomoc lżej rannym. Trasa w kierunku Gdańska zablokowana- poinformował na Twitterze Wojtek Stobba, Radio Gdańsk.

 

Jak informuje portal tcz.pl autokar z Żabnicy przewoził Dziecięcy Zespół Regionalny Mały Haśnik do Mikoszewa. Poważnie ranne są na razie trzy osoby, a pozostałym na miejscu udzielana jest pomoc. Pracuje tam 12 zastępów straży pożarnej, na miejscu jest policja, ratownicy pogotowia ratunkowego. Dziecięcy Zespół Regionalny „Mały Haśnik” powstał jesienią 1998 roku. W jego skład wchodzi około 70 dzieci – uczniów szkoły podstawowej z Żabnicy w powiecie żywieckim, w gminie Węgierska Górka.

 

Na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Ale z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca i dwie inne osoby zostały ciężko ranne.

 

Adrian Hadasz (aip)

COMMENTS