HomeChicago

Kobieta oskarżyła policję w Waukegan o śmierć narzeczonego

Kobieta oskarżyła policję w Waukegan o śmierć narzeczonego

20-letnia Afroamerykanka Tafara Williams oskarżyła we wtorek policję z Waukegan pod Chicago o nieudzielenie pomocy jej narzeczonemu po tym, gdy oboje zostali ranieni przez funkcjonariusza. Według kobiety, policjant oddał strzały bez jasnego powodu.

 

Kobieta opisała w ten sposób na telekonferencji prasowej prowadzonej ze szpitalnego łóżka incydent sprzed tygodnia, w którym zginął jej narzeczony i ojciec jej dziecka, 19-letni Marcellis Stinnette. Strzelanina na przedmieściach Chicago była jednym z serii przypadków zabicia w niejasnych okolicznościach czarnoskórych przez policję i wywołała w mieście falę protestów.

 

Według Williams, tuż przed strzelaniną jeden z policjantów podszedł do siedzącego w samochodzie Stinnette’a i powiedział, że zna jego partnerkę od czasu, gdy ten siedział w więzieniu. Niedługo później kierowany przez niego samochód miał stłuczkę, a stojący na skrzyżowaniu policjant zaczął strzelać, mimo zapewnień kobiety, że nie mieli broni.

 

Kobieta zeznała, że policjanci wywlekli ją z samochodu, zaś Stinnette’a – również postrzelonego i krwawiącego – przykryli tylko kocem.

 

“Chcieli, żebyśmy się wykrwawili na ulicy” – powiedziała Williams.

 

Według zeznania policjanta, który oddał strzały w kierunku pary, zrobił to, bo samochód nagle zaczął cofać w jego stronę i poczuł się zagrożony. W niedzielę mężczyzna został zwolniony ze służby.

 

Burmistrz miasta zapowiedział opublikowanie zapisu wideo incydentu tuż po tym, gdy zapozna się z nim rodzina ofiar. W sprawie trwa śledztwo.

(PAP)

COMMENTS