HomeNew York

Nowojorski konsulat wzywa Polonię do solidarnościowej akcji w obliczu koronawirusa

Nowojorski konsulat wzywa Polonię do solidarnościowej akcji w obliczu koronawirusa

O przystąpienie do akcji solidarnościowej MSZ, wspierającej walkę z koronawirusem, zaapelował do społeczności polsko-amerykańskiej konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki. Kampania przebiega pod hasłem #Polonia4Neighbours.

 

Kubicki podkreśla, że skutki pandemii wymagają wzmożonych i czasem niekonwencjonalnych działań. Wskazuje na potrzebę aktywizacji pozytywnych postaw, które wspomagają walkę z kryzysem z pożytkiem dla całej społeczności.

 

„Chciałbym (…) serdecznie podziękować za dotychczasową, niejednokrotnie tytaniczną pracę Państwa na rzecz swoich sąsiadów, czy też niejednokrotnie nieznanych bliżej osób – naszych bliźnich, niezależnie od ich przynależności narodowej. Zachęcam Państwa, przedstawicieli Polonii oraz organizacji polonijnych Nowojorskiego Okręgu Konsularnego, działających na rzecz środowisk lokalnych, do włączenia się lub dalszego wspierania inicjatywy #Polonia4Neighbours” – stwierdza w swym przesłaniu konsul generalny.

 

Wyjaśnia, że akcję, obejmującą Polonię na całym świecie, zainicjowało w kwietniu br. polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak precyzuje, #Polonia4Neighbours ma na celu promowanie i wspieranie aktywności oraz działań pomocowych, zwłaszcza tych, które skierowane są do lokalnych społeczności lub wspierają lokalne władze, w tym miejscową służbę zdrowia.

 

„Jeśli mają Państwo pomysły czy inicjatywy, którymi chcielibyście podzielić się z nami lub przedsięwzięcia, które chcielibyście Państwo wspólnie z nami zorganizować, prosimy o kontakt. Zapraszam do współpracy” – konkluduje Kubicki.

 

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

COMMENTS