HomePOLSKA

Jarosław Kaczyński: Zjednoczona Prawica jednością jest

Jarosław Kaczyński: Zjednoczona Prawica jednością jest

Zjednoczona Prawica podkreśla jedność obozu rządzącego. Podczas specjalnego wystąpienia liderów Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem oraz Solidarnej Polski mówił o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że jest przekonany, iż w “jedności obozu” uczestniczy także prezydent Andrzej Duda. “Wczoraj rozmawialiśmy, w pewnym momencie powiedziałem: cóż, jest między nami pewien kryzys. On odpowiedział: nie, to jest tylko taki mały spór w rodzinie. Tak, jesteśmy jedną rodziną, idącą w jednym kierunku” – dodał Jarosław Kaczyński.


Prezes PiS podziękował Polakom za wspieranie tak zwanej “dobrej zmiany”. Dodał, że bez tego poparcia rządzący nie byliby w stanie zrobić “tego wszystkiego”, co zostało uczynione. Zapowiedział, że Zjednoczonej Prawicy chodzi o to, żeby zmienił się status Polski i Polaków w Europie – na “naprawdę pełnoprawny, realnie”. Podkreślił, że stanie się tak, jeśli Polska będzie silna gospodarczo w porównaniu z Europą Zachodnią oraz militarnie.
Jarosław Kaczyński mówił, że obóz rządzący jest atakowany z wewnątrz i z zewnątrz, a mimo to kontynuuje swoją politykę. Dodał przy tym, że potrzebne są pewne korekty, bo nie wszystko, co robią rządzący, “jest doskonałe”. “I te korekty będą dokonywane” – zapewnił. Podkreślił, że sprawy o charakterze personalnym występują, ale mają znaczenie drugo – i trzeciorządne.
Obok prezesa PiS w wystąpieniu wzięli udział Zbigniew Ziobro – lider Solidarnej Polski oraz Jarosław Gowin – Polski Razem. 

IAR/jj

COMMENTS