13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Italian Baja 2016 – ORLEN Team na 4. pozycji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Załoga ORLEN Team potwierdziła swoją wysoką formę na włoskich bezdrożach. Czwartą rundę eliminacji Pucharu Świata, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor kończą na bardzo dobrym czwartym miejscu, punktując w klasyfikacji generalnej FIA.
Już od startu niedzielnego etapu czołówka kierowców cross country toczyła zaciętą rywalizację na szybkich i trudnych technicznie odcinkach. Wśród nich doświadczona załoga ORLEN Team, która finalnie zameldowała się na mecie z czwartym czasem przejazdu, zdobywając cenne punkty w klasyfikacji pucharowej.

– Po trzech dniach rywalizacji kończymy zawody na wysokim czwartym miejscu i co najważniejsze awansujemy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, chociaż do pełni szczęścia zabrakło nam kilkanaście sekund. Nie poddajemy się, dzisiejszy wynik to dobry prognostyk przed kolejnymi rajdami. Jesteśmy mocni i walczymy dalej – powiedział Marek Dąbrowski.

– Ostatni etap za sprawą warunków atmosferycznych był wyjątkowo wymagający, problemy z bezbłędnym przejazdem miała większość załóg z czołówki. My od startu utrzymaliśmy dobre tempo i płynnie pokonaliśmy oba dzisiejsze OSy. Pierwszy z nich przejechaliśmy zachowawczo szanując dotychczasowy wynik. W drugim zdecydowanie zaatakowaliśmy i odrobiliśmy straty do lidera. Niestety do podium zabrakło 13 sekund. Taki jest motosport. O sukcesie decydują sekundy – powiedział Jacek Czachor. Dwudziestą trzecią edycję Italian Baja wygrał rewelacyjny Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Rosjanina Vladmira Vasilyeva i trzeciego Borisa Gadsina.

 

Klasyfikacja końcowa Italian Baja 2016:

 

1. Nasser AL-ATTIYAH/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) 3:37`13

 

2. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) +2`09

 

3. Boris GADASIN/Aleksey KUZMICH (RUS) +5`42

 

4. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) +5`55

 

5. Bryce MENZIES/Tom COLSOUL (USA/BEL) +6`42

 

6. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) +12`02

 

7. Yuriy SAZANOV/Dmytro TSYRO (KAZ/RUS) +17`58

 

8. Jordi GAIG/Aleix ASTUDILLO (ESP) +18`06

 

9. Andrey NOVIKOV/Vladimir NOVIKOV (RUS) +18`53

 

10. Pal LONYAI/Albert HORN (ITA) +20`42

TS/BIL (aip), Fot. Mat. prasowe Orlen Team

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520