HomeOpolskie

Pijana pielęgniarka na oddziale noworodkowym szpitala w Nysie. Miała w organizmie 2 promile alkoholu

Pijana pielęgniarka na oddziale noworodkowym szpitala w Nysie. Miała w organizmie 2 promile alkoholu

Pielęgniarka z oddziału noworodkowego szpitala w Nysie miała w organizmie 2 promile alkoholu. Matka jednego z noworodków zawiadomiła policję. 

Incydent miał miejsce w środę 10 października. Od godz. 21 jedna z matek przebywających z dzieckiem na oddziale noworodkowym zadzwoniła po policję z informacją, że na oddziale jest nietrzeźwa pielęgniarska. Jak informuje rzecznik KPP w Nysie mł. asp. Magdalena Skrętkowicz, patrol na miejscu przebadał alkomatem kobietę. Miała w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci sprawdzili też pozostały personel oddziału, ale wszystkie inne osoby były trzeźwe. Kobieta została natychmiast odsunięta od pracy, a następnego dnia zwolniona w trybie natychmiastowym z pracy w ZOZ w Nysie. – Ta pielęgniarska przyszła do pracy o godz. 19 i jak to potwierdza ordynator oraz inne osoby z personelu, była wtedy trzeźwa – mówi dyrektor ZOZ w Nysie Norbert Krajczy.

– Około 21 wyszła na chwilę do szatni i tam musiało się coś wydarzyć. Jak podkreśla dyrektor Krajczy, pielęgniarska nie miała bezpośredniego kontaktu z dziećmi, pracowała w systemie tzw. rooming in, czyli pomagała matkom opiekującym się noworodkami. Policja także wstępnie przyjęła, że nie doszło do narażenia zdrowia czy życia innych osób. Kobiecie grozi natomiast odpowiedzialność karna za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu, co jest wykroczeniem karanym grzywną lub aresztem. – Przepraszam matkę, którą pozostawała pod opieką tej pielęgniarski. Ta pracownica ma za sobą 36 lat nienagannej pracy w szpitalu i ta sytuacja jest też jej osobistym dramatem – komentuje dyrektor Krajczy. – W mojej karierze dyrektora to drugi taki przypadek. Kilka lat temu, pracownik techniczny kotłowni był pod wpływem alkoholu. Także został zwolniony dyscyplinarnie.

Krzysztof Strauchmann (aip)

COMMENTS