0.7 C
Chicago
Wednesday, November 29, 2023

Holandia/ Policja w Hadze zarekwirowała protestującym rolnikom traktory

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policja w Hadze skonfiskowała rolnikom kilkanaście traktorów, którymi wjechali we wtorek rano do miasta, informują media. „To ograniczanie demokracji” – twierdzi rzeczniczka rolników protestujących przeciwko rządowej strategii ograniczania emisji tlenku azotu.

We wtorek król Wilhelm Aleksander wygłosi przed połączonymi izbami parlamentu podczas tradycyjnego Prinsjesdag przemówienie, w którym przedstawi politykę rządu na nadchodzący rok. Tego dnia swój protest zaplanowali także w Hadze rolnicy, którzy sprzeciwiają się rządowej zapowiedzi redukcji emisji tlenku azotu.

 

Rolnicy planowali wjazd do miasta traktorami, co zostało jednak uniemożliwione przez policję, na podstawie wydanego przez burmistrza zarządzenia, w którym zakazano wjazdu „ciężkiego sprzętu”.

 

„Zostaw traktor w domu! Protesty są dozwolone, ale nie z dużymi pojazdami” – napisała we wtorek rano na Twitterze minister sprawiedliwości Dilan Yesilgoz.

 

Kiedy rolnicy wjechali do miasta, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, informuje portal RTL Nieuws. Traktory zostały załadowane na przyczepy i wywiezione na policyjne parkingi.

 

„To jest ograniczanie demokratycznego protestu” – twierdzi Sieta van Keimpema, rzeczniczka Farmers Defence Force, cytowana przez portal NOS.

 

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)