HomePOLSKA

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie pokrywała grzywny za niestawienie się przed komisją, ale budżet miejski. Kaleta: to skandal!

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie pokrywała grzywny za niestawienie się przed komisją, ale budżet miejski. Kaleta: to skandal!

Sebastian Kaleta z komisji badającej stołeczną reprywatyzację poinformował, że złożony zostanie wniosek, by Rada Miasta Warszawy zbadała zewnętrzne wydatki na prawną obsługę komisji weryfikacyjnej. 

Na konferencji prasowej przedstawicieli komisji podano też, że pełnomocnicy prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, skierowali pismo, w którym stwierdzają, że to nie ich klientka będzie pokrywała grzywny za niestawienie się przed komisją, ale budżet miejski. Sebastian Kaleta stanowisko to określił jako “skandaliczne”. Dodał, że wynajęcie prywatnej kancelarii do przekazania stanowiska jest “bulwersujące”, a firma ta podejmuje się – jak to określił – próby ratowania prywatnej kieszeni Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Sebastian Kaleta ocenił, że zeznania prezydent stolicy są kluczowe dla zbadania reprywatyzacji i poinformował, że będzie ona nadal wzywana przed komisję. Grzywna za brak stawiennictwa wynosi 3 tysiące złotych. Na Hannę Gronkiewicz-Waltz nałożono ją już kilkukrotnie. Prezydent Warszawy twierdzi, że komisja jest niekonstytucyjna.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/vey/Siekaj

COMMENTS