20.7 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Hakerzy zaatakowali rząd USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Hakerzy zaatakowali system komputerowy amerykańskiej administracji i wykradli dane 4 milionów urzędników. O ataku poinformował rząd Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są przekonani, że dane wykradli hakerzy z Chin.

Informacje na temat 4 milionów pracowników, do których dostęp uzyskali hakerzy, były zgromadzone w systemie komputerowym Biura Zarządzania Kadrami. Gromadzi ono certyfikaty bezpieczeństwa oraz dane personalne pracowników federalnych. Atak rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Amerykanie wykryli go w kwietniu.

Wykradzione informacje poza imionami, nazwiskami oraz stanowiskami obejmują numery Social Security, które są odpowiednikami naszych numerów PESEL. I choć ryzyko wykorzystania tych informacji ze szkodą dla pracowników administracji jest niewielkie, władze USA zachęcają ich do sprawdzenia swoich raportów kredytowych, by przekonali się czy nie doszło do kradzieży ich tożsamości i obiecują pokrycie kosztów weryfikacji.

Amerykanie są przekonani, że autorami ataku byli Chińczycy. Nie jest jasne czy motywem włamywaczy były względy komercyjne czy też była to część operacji
szpiegowskiej.

Foto: Flickr

Informacyjna Agencja radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520