Grzegorz Schetyna zapowiedział wystawienie w Gdańsku kandydata PO przeciwko Pawłowi Adamowiczowi

Grzegorz Schetyna zapowiedział wystawienie w Gdańsku kandydata PO przeciwko Pawłowi Adamowiczowi

Wystawimy własnego kandydata – zapowiedział w TVN24 Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej. I tym samym potwierdził to, co nieoficjalnie mówiło się od czasu, gdy Paweł Adamowicz ogłosił swój start w wyborach samorządowych, nie czekając na poparcie PO.

Paweł Adamowicz zmierzy się w wyborach samorządowych z kandydatem PO, z ramienia której sam dotychczas startował. Grzegorz Schetyna, szef partii, w internetowej części programu “Jeden na jeden” w TVN24, nie pozostawił złudzeń co do tego, że PO Adamowicza tym razem nie poprze. – Paweł Adamowicz podejmuje decyzje bez Platformy i musi się liczyć z polityczną konsekwencją – podkreślił w środę (28.02.2018) TVN 24 Grzegorz Schetyna. Adamowicz swoją decyzją o starcie w wyborach zaskoczył władze partii. Dodatkowo zapowiedział, że jeśli PO go nie poprze, to założy własny komitet.

Zdaniem przewodniczącego Schetyny w takich okolicznościach niemożliwe jest otrzymanie poparcia PO w jesiennych wyborach. – Uważam, że wydał decyzję kandydowania przeciwko Platformie Obywatelskiej i muszą być tego konsekwencje – mówił przewodniczący PO w internetowej części “Jeden na jeden”. Adamowicz podjął decyzję kandydowania przeciwko Platformie Obywatelskiej i muszą być tego konsekwencje.

 

Schetyna dodał, że Platforma “rozmawiała długo z Adamowiczem”. – Podejmuje decyzje bez Platformy i przeciw Platformie – ocenił. Schetyna zapowiedział, że PO będzie szukać innego kandydata na prezydenta Gdańska. – Będziemy rozmawiać z Nowoczesną i ruchami miejskim. Cały czas jesteśmy w kontakcie, żeby zbudować szeroką koalicję do obrony Gdańska przed PiS – powiedział. Schetyna nie wyklucza, że PO zgodzi się na wystawienie na prezydenta Gdańska kandydata z szeregów Nowoczesnej.

 

– To jest trudne. Musimy wybrać kandydata, który na pewno da gwarancję wejścia do drugiej tury i wygrania wyborów – wyjaśnił. Musimy wybrać kandydata, który na pewno da gwarancję wejścia do drugiej tury i wygrania wyborów. Lider PO powiedział, że w sytuacji wejścia do drugiej tury w Gdańsku kandydata PiS i Adamowicza, PO nie wyklucza poparcia tego drugiego. – Akurat tutaj wszystko jest możliwe – stwierdził Schetyna.

 

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce





COMMENTS

WORDPRESS: 0