Łódzkie: Rodzina zastępcza z Łęczycy znęcała się nad dziećmi

Łódzkie: Rodzina zastępcza z Łęczycy znęcała się nad dziećmi

Sąd Rejonowy w Łęczycy wydał wyrok skazujący w sprawie, w której akt oskarżenia skierowała prokuratura łowicka, zarzucając niedopełnienie obowiązków byłej kierownik PCPR w Łęczycy. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Niedopełnienia w latach od 2007 do 2014 obowiązków w zakresie nadzoru nad dwoma rodzinami zastępczymi.

 

– Sąd orzekł karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres 2 lat próby, grzywnę w wysokości 1500 zł oraz zakaz zajmowania kierowniczych i samodzielnych stanowisk związanych ze sprawowaniem opieki społecznej i pomocy – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratora okręgowego w Łodzi.

 

Śledztwo zakończone aktem oskarżenia wdrożone zostało po ujawnieniu nieprawidłowości w jednej z nadzorowanych rodzin zastępczych z Łęczycy.

 

Z ustaleń procesu przeciw kierownik wynika, że dopuściła się także zaniedbań sprawując nadzór nad jeszcze inną z rodzin. Nie kontrolowała sytuacji umieszczonych w rodzinach zastępczych dzieci i nie doprowadziła do ich rozwiązania pomimo wadliwego funkcjonowania.

 

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0