HomeMazowieckie

Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji

Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik oświadczył, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji. Komentując w radiowej Trójce fakt niestawienia się prezydent na wczorajsze posiedzenie Komisji Weryfikacyjnej, wiceminister powiedział, że jest rozważana kwestia doprowadzenia świadka przed Komisję poprzez prokuraturę.

Michał Wójcik dodał, że grzywny, nakładane na prezydent Warszawy, okazały się nieskuteczne, gdyż nie stawia się ona na posiedzenia Komisji ani jako strona, ani jako świadek. Zdaniem wiceministra, Hanna Gronkiewicz-Waltz ma za nic zasadę równości wobec prawa. “Przecież to pokazuje najlepiej, jakim jest politykiem” – powiedział Michał Wójcik. “Nie dziwię się, że ta skala patologii była tak wielka. Jeżeli tak za nic sobie ma prawo w tym momencie, to tak samo było przez całe lata” – dodał gość Trójki.

Komisja Weryfikacyjna bada od wczoraj reprywatyzację kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie. Udziały w nieruchomości miał mąż prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent była wezwana na wczorajszą rozprawę jako świadek. Andrzej Waltz jest na liście świadków wezwanych na dzisiaj.

Kamienicę przy Noakowskiego 16 stołeczny Ratusz przekazał w prywatne ręce w 2006 roku. Reprywatyzacja budzi wątpliwości, ponieważ prawa do nieruchomości Roman Kępski, czyli wuj męża prezydent Warszawy, nabył od tak zwanych szmalcowników. Po śmierci Romana Kępskiego o kamienicę upomniał się między innymi Andrzej Waltz. Niedługo po tym, jak kamienica została przejęta, sprzedano ją spółce Feniks. Według wczorajszych zeznań lokatorów budynku, władze spółki drastycznie podniosły czynsz. Byli mieszkańcy mówili też o szykanach, nękaniu i nachodzeniu.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/kj

COMMENTS